Čím správně odmastit?

Čím správně odmastit?

Mnoho návodů k použití lepidel obsahuje v textu známou formulku: „lepené části musí být čisté, suché a odmaštěné. Dodržet první dvě podmínky nám většinou problémy nedělá. Horší je to s odmaštěním.

Provedení špatným přípravkem, může snížit pevnost lepeného spoje až o 70%, a to je opravdu hodně. Zapomeňte na benzín a laková rozpouštědla (ředidla). Obsahují mastné látky, které nám povrch neodmastí, ale naopak. Pokud si je nalijete na sklo a necháte odpařit, uvidíte barevné „olejové“ skvrny. Mycí prostředky, jako je „JAR“ opět nepoužíváme – obsahují mastné „zhebčovače“ rukou a opět ouha. Nejuniverzálnějším a snadno dostupným odmašťovadlem je čistý líh, na kovy pak aceton a následuje celá řada chemických přípravků (např. MEK, BISON Cleaner, UHU universal reiniger). Pozor při odmašťování plastů, zde se doporučuje vyzkoušet agresivitu odmašťovadla na malém vzorku, aby nedošlo k poleptání plastu a lepený předmět se tak neznehodnotil.

Související produkty

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml

Univerzální čistící a odmašťovací sprej na kovy

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml
167 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.