Co nejde silou, jde ještě větší silou - ale ne u lepení

Co nejde silou, jde ještě větší silou - ale ne u lepení

Kde je zapotřebí vyvinout při lepení tlak, může u jiného lepidla způsobit katastrofu.

Při kontaktním lepení je velmi důležité z lepidla, naneseného na oba lepené povrchy, nechat odpařit skutečně všechno rozpouštědlo! Pak již stačí lepené povrchy spojit a silně stlačit! Při lepení žraloka na botě klidně do boty vlezeme a na lepenou část přeneseme váhu těla, pak obuv sundáme a necháme do druhého dne. Hotovo!

Toto ale neplatí při lepení dvousložkovými lepidly. Pokud lepený spoj utáhneme vší silou ve svěráku, vytlačíme všechno lepidlo ze spoje a ten nebude držet. U „neplněných“ lepidel (např. BISON EPOXY 5 MINUTES, UHU plus endfest 300, ALTECO 3TON CLEAR ...) je nutné zachovat minimální vrstvu lepidla 0,2-0,3 mm. U plněných lepidel (např. ALTECO 3TON QUICK) je to více, asi 1 mm.

Související články

Kontaktní lepení

Kontaktní lepení

Související produkty

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml

Průzračně čiré epoxidové lepidlo se zpracovatelností 5 minut.

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml
172 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU PLUS endfest 300 EPOXY 24 ml/25 g

Vysokopevnostní dvousložkové epoxidové lepidlo

UHU PLUS endfest 300 EPOXY 24 ml/25 g
211 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.