Jak jednoduše poznat, který plast se dá slepit?

Jak jednoduše poznat, který plast se dá slepit?

Velmi častý problém. Existuje tisíce druhů plastů. Nemusíme se je učit poznávat, ožehávat plamenem, apod. Stačí dvě jednoduché metody.

Pokud nám to lepený předmět umožňuje, vhodíme kousek plastu do vody

Potopil se? Výborně, může lepit běžnými lepidly. Vhodná pro tvrdé plasty jsou: BISON PLASTIC, UHU hart kunststoff, BISON power adhesive.

Plave? Zde to nebude tak snadné. Namáhané plasty prostě neslepíme. Např. zahradní nábytek, velké plastové nádrže, nárazníky některých typů aut ... Zde musíme vyhledat odborníky na svařování plastů, pokud se to vyplatí. Pokud se jedná o menší plochy, lepíme SAMSON plast plus.

Pokud lepíme větší předměty nebo praskliny apod., nelze předmět vhodit do vody, použijeme kapkovou metodu

Postříkáme lepený předmět vodou. Tvoří-li se na něm kuličky vody (tak jako když oplachujeme teflonovou pánev), plast je za běžných podmínek neslepitelný. Pokud voda smáčí povrch plastu, můžeme směle lepit.

Výběr lepidla na plasty

Lepení měkčených plastů nebude problém. Zde bezpečně fungují lepidla UHU weich pvcBISON PLASTIC a BISON LIQUID ROBBER.

Horší je to s lepením tvrdých plastů. Zde máme v základu na výběr mezi tzv. lepidly svařujícími za studena – UHU allplastUHU hart kunststoffBISON PLASTIC ... Tato lepidla bezpečně lepí ABS a jiné podobné plasty. Důležité je si uvědomit, že pro vznik pevného spoje u této techniky potřebujeme lepit určitou plochu. Doporučuji min. 1 cm2. Zadní kryt mobilního telefonu, prasklé víko notebooku apod. touto technikou neslepíme dobře.

Zde přichází na řadu lepidlo BISON power adhesive, které dokáže tyto a jiné, namáhané spoje slepit – lyže, brusle (plastovou špičku), nárazníky aut ...

Související články

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Jak lepit plasty

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Jak lepit plasty

Lepení plastů

Lepení plastů

Související produkty

PLASTIC 25 ml

Lepidlo na studené svařování tvrdých plastů.

PLASTIC 25 ml
69 Kč
*Včetně DPH 21%

POWER ADHEZIVE 65 ml

Dvousložkové polyuretanové lepidlo pro extrémně pevné spoje. Vynikající na plasty, kovy a další materiály.

POWER ADHEZIVE 65 ml
250 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU Hart Kunststoff 33 ml/30 g - na tvrdé plasty

Lepidlo pro studené svařování tvrdých plastů

UHU Hart Kunststoff 33 ml/30 g - na tvrdé plasty
64 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.