Jak slepit plastové brýle zlomené uprostřed?

Jak slepit plastové brýle zlomené uprostřed?

Dobrý den, prosím Vás pěkně mohl byste mi poradit? Nedávno se mi rozpůlily moje oblíbené brýle, mám je jako takovou památeční věc z cest a navíc nebyly bohužel nejlevnější a nechtějí se mi jen tak hodit do koše...zlomili se mi nad nosem. Jsou z tvrdého plastu průhledného a černého. Myslíte, že se to dá slepit dvousložkovým epoxidovým lepidlem UHU plus? Zkoušela jsem to jednou a nechala to zatvrdnout přes noc, ráno jsem si je chtěla nasadit, vypadaly dobře slepené. Myslela jsem, že budou držet, ale jak jsem si je chtěla nasadit na hlavu tak se samozřejmě trochu tím pohybem roztáhly a v rukou mi zbyly zase jen dvě poloviny. Tak nevím jestli sem tam toho dala málo či co. Nevím si rady. Také jsem řešila jak na dvacet minut, kdy lepidlo schne, vydžet tlačit na spoje, aby nevznikala mezírka mezi slepovanými místy. Moc se mi to nevedlo, hranky o sebe klouzaly a dost jsem se musela soustředit aby vše bylo na svém místě. Nevěděl byste o nějaké vychytávce na to, jak to zafixovat aby se s tím nedalo hýbat než se to spojí? Děkuji MOC za odpověď a omlouvám se za délku.

Dobrý den, Popisujete problém, který je těžké řešit. Malý spoj a především namáhání spoje v ohybu. UHU plus je tvrdé a křehké a nesnáší ohyb. Navíc musí zůstat alespoň 0,3 mm spára a lepidlo se nesmí ze spoje všechno vytlačit. Pokud si s tím chcete pohrát, doporučil bych si sestavit fixační prvky, která by brýle podržely a použil bych lepidlo BISON POWER ADHESIVE - BISONITE, které je trochu pružné a hlavně ten plast udrží.

Související produkty

POWER ADHEZIVE 65 ml

Dvousložkové polyuretanové lepidlo pro extrémně pevné spoje. Vynikající na plasty, kovy a další materiály.

POWER ADHEZIVE 65 ml
250 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.