Jak správně namíchat dvousložkové lepidlo?

Jak správně namíchat dvousložkové lepidlo?

Přestože někdy potřebujeme lepit pouze malé předměty (kamínek do prstýnku nebo náušnice, malé kovové předměty, kousek skla, …), budeme tedy potřebovat pouze malé množství lepidla, nikdy dvousložková lepidla nemícháme v malém množství. U standardního dávkování ze dvou tub se tak eliminuje možnost připravit si lepidlo ve špatném míchacím poměru.

Rady

Vytlačujeme z obou tub minimálně 5-7 cm dlouhé pruhy lepidla. Vedle sebe nebo na sebe.

Pokud není dvousložkové lepidlo mícháno v objemovém poměru 1:1 (většina dostupných lepidel), mělo by být dávkování uzpůsobeno tak, aby se docílilo správného poměru. Např. tas, že každá tuba má jinak velkou dávkovací špičku a tím se při pruhu 5-7 cm docílí toho správného poměru. Např. BISON power adhesive.

Používejte lepidla v dávkovacích dvoustříkačkách, kde je možnost připravit špatný míchací poměr minimální. Např. UHU plus endfest 300, BISON EPOXY 5 MINUTES

Někteří výrobci dodávají dvousložková lepidla se směšovacími nástavci. V průběhu vytlačování dochází ke smíchání obou složek ve správném poměru. Nevýhodou je velká ztrátovost lepidla, které zůstane v nástavci, a nelze ho již použít. A také samozřejmě vyšší cena.

Související články

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Epoxidová lepidla

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Epoxidová lepidla

Související produkty

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml

Průzračně čiré epoxidové lepidlo se zpracovatelností 5 minut.

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml
172 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POWER ADHEZIVE 65 ml

Dvousložkové polyuretanové lepidlo pro extrémně pevné spoje - vynikající na plasty, kovy a další materiály.

BISON POWER ADHEZIVE 65 ml
250 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU PLUS endfest 300 EPOXY 24 ml/25 g

Vysokopevnostní dvousložkové epoxidové lepidlo

UHU PLUS endfest 300 EPOXY 24 ml/25 g
211 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.