Oprava hledáčku fotoaparátu

Oprava hledáčku fotoaparátu

Dobrý den, dostal jsem typ na některé z lepidel dodávaných Vaší firmou. Před objednáním potřebuji odbornou radu. Potřebuji poradit jakým lepidel by šlo spojit jedná se o: nenamáhaný spoj, guma s tvrdým plastem, velikost spoje plocha ca 1cm2. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, Nedovedu si představit, jak bude spoj namáhán. 1 cm2 není moc, ale pokud je to guma tvrdá a plast je slepitelný (není to PP, PE apod.): Bison power adhesive - Bisonite. Pokud bych měl podat fundovanou odpověď, potřeboval bych vědět více. Pokud chcete, zavolejte mi na mobil a probereme to.

Dobrý den,

děkuji Vám za včerejší odpověď. Zde je pár podrobností k mému “problému”.

Z přiložené fotografie (omlouvám se za super tragickou kvalitu – foceno mobilem a nijak jsem se s tím... ) je snad trochu vidět, že jde o uvolněnou očnici /z pružné gumy/ před hledáčkem fotoaparátu /tvrdý plast/. Schválně jsem gumu "odtáhl". K nechtěnému “uvolnění” došlo došlo tím, že při pořizování fotografií fotoaparát často nosím volně, bez pouzdra ... očnice z gumy se semtam otírala o oděv a protože ji výrobce připevnil k plastu pouze mini čudlíky zapuštěními do plastové části, došlo asi po dvou letech užívání aparátu k jejich odtržení.

Oprava fotoaparátu - výměna dílů vyjde na více než 3000Kč ... lepidlo třeba na "dvě stovky". Věřím, že existuje česká cesta jak si s problémem poradit ... a proto jsem se obrátil na vaši firmu.

Provizorně jsem očnici k hledáčku fixoval obyčejnou náplastí (stalo se mi při fotografování v zahraničí) ... doma jsem se potom kapkou – dvěma pokusil věc dát dohromady vteřinovým lepidlem. To se "chytilo" na plastovou část, ale nedrží na gumě.

Plocha spoje plast – guma by byl jednak: tloušťka gumy očnice tj. cca 1,5mm, ale i ca 10mm, což je "výška očnice" na obou stranách (překrývá hledáček – tam by to mělo být slepeno hlavně, nejvíc).

To je hodně laicky a ještě s mizernou fotografií vše.

Věřím, že mi budete moci poradit ... a když by třeba i Vámi vybrané a mnou potom zakoupené lepidlo třeba i díly neslepilo ... tak s ním doma slepím něco jiného.

Díky za odpověď + pomoc.

Dobrý den,

přestože potřebujete pouze minimum lepidla, musíme jít do tuby: Bison liquid rubber - tekuta-gumaToto lepidlo byste měl koupit za cca 220 Kč v Hornbachu, Bauhausu a Globusu. Je to tekutá guma pružná, ale dostatečně tvrdá. Průhledná. Dal bych ji nejen do spoje, ale pak i kolem očnice - takové přeplátování. To by mělo fotoaparát přežít. Kdyby nebylo něco jasné, napište nebo zavolejte.

 

Související produkty

BISON LIQUID RUBBER 50 ml

Tekutá guma na opravy všeho druhu.

BISON LIQUID RUBBER 50 ml
251 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.