Oprava hledáčku fotoaparátu

Oprava hledáčku fotoaparátu

Dobrý den, dostal jsem typ na některé z lepidel dodávaných Vaší firmou. Před objednáním potřebuji odbornou radu. Potřebuji poradit jakým lepidel by šlo spojit jedná se o: nenamáhaný spoj, guma s tvrdým plastem, velikost spoje plocha ca 1cm2. Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, Nedovedu si představit, jak bude spoj namáhán. 1 cm2 není moc, ale pokud je to guma tvrdá a plast je slepitelný (není to PP, PE apod.): Bison power adhesive - Bisonite. Pokud bych měl podat fundovanou odpověď, potřeboval bych vědět více. Pokud chcete, zavolejte mi na mobil a probereme to.

Dobrý den,

děkuji Vám za včerejší odpověď. Zde je pár podrobností k mému “problému”.

Z přiložené fotografie (omlouvám se za super tragickou kvalitu – foceno mobilem a nijak jsem se s tím... ) je snad trochu vidět, že jde o uvolněnou očnici /z pružné gumy/ před hledáčkem fotoaparátu /tvrdý plast/. Schválně jsem gumu "odtáhl". K nechtěnému “uvolnění” došlo došlo tím, že při pořizování fotografií fotoaparát často nosím volně, bez pouzdra ... očnice z gumy se semtam otírala o oděv a protože ji výrobce připevnil k plastu pouze mini čudlíky zapuštěními do plastové části, došlo asi po dvou letech užívání aparátu k jejich odtržení.

Oprava fotoaparátu - výměna dílů vyjde na více než 3000Kč ... lepidlo třeba na "dvě stovky". Věřím, že existuje česká cesta jak si s problémem poradit ... a proto jsem se obrátil na vaši firmu.

Provizorně jsem očnici k hledáčku fixoval obyčejnou náplastí (stalo se mi při fotografování v zahraničí) ... doma jsem se potom kapkou – dvěma pokusil věc dát dohromady vteřinovým lepidlem. To se "chytilo" na plastovou část, ale nedrží na gumě.

Plocha spoje plast – guma by byl jednak: tloušťka gumy očnice tj. cca 1,5mm, ale i ca 10mm, což je "výška očnice" na obou stranách (překrývá hledáček – tam by to mělo být slepeno hlavně, nejvíc).

To je hodně laicky a ještě s mizernou fotografií vše.

Věřím, že mi budete moci poradit ... a když by třeba i Vámi vybrané a mnou potom zakoupené lepidlo třeba i díly neslepilo ... tak s ním doma slepím něco jiného.

Díky za odpověď + pomoc.

Dobrý den,

přestože potřebujete pouze minimum lepidla, musíme jít do tuby: Bison liquid rubber - tekuta-gumaToto lepidlo byste měl koupit za cca 220 Kč v Hornbachu, Bauhausu a Globusu. Je to tekutá guma pružná, ale dostatečně tvrdá. Průhledná. Dal bych ji nejen do spoje, ale pak i kolem očnice - takové přeplátování. To by mělo fotoaparát přežít. Kdyby nebylo něco jasné, napište nebo zavolejte.

 

Související produkty

BISON LIQUID RUBBER 50 ml

Tekutý kaučuk / Tekutá guma

BISON LIQUID RUBBER 50 ml
251 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.