Opravy a rekonstrukce s MS Polymery

Opravy a rekonstrukce s MS Polymery

Představa, že budete v nové koupelně vrtat do obkladů, není zrovna povzbuzující. Jak to dopadne? Nepraskne obklad? Výměna by nebyla jednoduchá. A Jak by to vypadalo? Každý si již alespoň jednou vyzkoušel práci s tekutými hřebíky. Pokud zvolíte ty správné, s podobnými obavami se již trápit nemusíte.

Nabídka montážních lepidel je velmi široká. Jak si před policemi s lepidly vybrat to správné? MS polymery Vám tento výběr podstatně zjednoduší.

Problematika lepení materiálů

Ještě nedávno jste si museli před opravou či rekonstrukcí důkladně promyslet, jaké to vlastně materiály budete lepit. Montážní lepidla s rozpouštědly patří do nižší cenové hladiny, nemůžeme s nimi však lepit takové základní materiály, jako jsou např. zrcadla a polystyren. Působením rozpouštědel by došlo k rozleptání polystyrenu, u zrcadla ke znehodnocení stříbrné vrstvy.

Většina montážních lepidel lepí materiály, kde minimálně jeden z povrchů je savý. Dřevotříska, dřevěné obklady, a jiné podobné materiály, nejsou problémem. Ten však nastává, když chcete lepit dva nesavé povrchy - molitan, polystyren, již zmíněné zrcadlo např. na umakart, glazované obklady, lakované materiály.

MS Polymery lepí všechny materiály - savé i nesavé

Z těchto pár příkladů je patrné, že bez základních znalostí problematiky bude výběr toho správného lepidla trápením s nejistým výsledkem. Jak tedy správně postupovat a jaké vybrat lepidlo? MS POLYMERY, které Vám chceme představit, jsou moderní montážní lepidla, která neobsahují rozpouštědla. Lepí savé i nesavé materiály. K vytvrzení potřebují minimum vzdušné vlhkosti, která se ve spoji vždy vyskytuje. Z těchto základních, ale velmi důležitých vlastností je patrné, že rozhodování o tom, čím co lepit, bude snazší. Při větších nebo rozmanitých rekonstrukcích či opravách není nutné vybavit se celou řadou „kartuší“, ale stačí nám jedno lepidlo.

Práce s MS polymery je velmi jednoduchá

Práce s MS polymery je velmi jednoduchá. Lepidlo se nanáší v pruzích nebo bodech pouze na jeden z lepených povrchů. Na ten, kde je to snazší. Lepidlo nevytvrzuje rychle, takže není nutné spěchat. Po spojení lepených materiálů je korekce spoje možná. V případě těžších předmětů je nutné tyto zafixovat proti posunutí. Při lepeních hladkých povrchů (např. zrcadel) je možné MS polymer kombinovat s oboustrannou páskou, která zajistí fixaci po dobu vytvrzení. V tomto případě je nutné si uvědomit, že po slepení páska neumožní korekci. Lepit je tedy nutné s opatrností a velmi přesně.

Běžné množství lepidla vytvrzuje přibližně 24 hodin. Spoj zůstává elastický, odolává tedy vibracím. Lepidlo je vhodné pro venkovní i vnitřní opravy a lepení. Jeho další velkou výhodou oproti běžným lepidlům je teplota při lepení, která by neměla klesnout pod +5°C. To je důležité především při jarních a podzimních opravách.

MS polymery lze lepit i průhledné materiály

Skleněné a jiné průhledné materiály je vhodné lepit 100% transparentním MS polymerem. Je důležité vybrat takový, který zaručí tuto transparentnost po dlouhou dobu. Čirý MS polymer není tak hustý, jako bílý. A nemá takovou počáteční přilnavost. Jeho výroba je náročnější a proto je i o něco dražší.

MS polymery nahradí i tmel - jeden produkt pro celou opravu

MS polymer není pouze lepidlo! Je to i vynikající těsnivo - tmel, který je přirozeně odolný plísním. Po zatmelení sanitárních předmětů se po čase neobjeví obávané černé skvrny. Práci není nutné po letech opakovat. Jeden produkt pro lepení i těsnění výrazně sníží náklady na opravu a z komplikované úlohy výběru lepidla a tmelu se stává jednoduchá záležitost - MS polymer je jeden produkt na vše. 

Související produkty

BISON POLY MAX crystal express 300 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Čiré.

-32%BISON POLY MAX crystal express 300 g
209 Kč306,13 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX express white 425 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Barva bílá.

-26%BISON POLY MAX express white 425 g
179 Kč243,21 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX original white 465 g

Univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Barva bílá.

BISON POLY MAX original white 465 g
119 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX crystal express 115 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Čiré.

BISON POLY MAX crystal express 115 g
129 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.