Opravy tekutou gumou

Opravy tekutou gumou

Koupání, houbaření, turistika... To vše a mnoho dalších aktivit naplňuje čas našich dovolených a letních radovánek. Protržený bazén, prasklé nafukovací lehátko, děravý člun - to vše jsou nepříjemnosti, které jsme řešili v loňském čísle Chataře pomocí lepidel na měkčené plasty (BISON VYNYL PLASTIC, UHU weich pvc). Nyní Vám chceme pomoci s opravami děravých bot, prasklých podrážek, roztržených neoprenů, rybářských oděvů, zakrývacích plachet bazénů a mnoha dalšími.

K opravě si připravíme odmašťovadlo, hadřík, speciální lepidlo - BISON tekutou gumu. Součástí balení lepidla je PES (polyesterová) mřížka, smirkový papír a špachtlička na nanášení a roztírání. Je-li to nutné, poškozené místo zdrsníme. Odmastíme speciálním odmašťovadlem. Pokud bude opravený spoj namáhán (např. prasklá podrážka), ustřihneme si z přiložené síťky potřebný kus, minimální šíře 2,5 cm. Tato síťka je z polyesteru a má za úkol absorbovat namáhání spoje v ohybu, který by bez této síťky dlouho nevydržel.

Když máme vše připraveno, naneseme na poškozenou podrážku, protržený oděv, krycí plachtu, … potřebné množství lepidla - tekuté gumy. Tato tekutá guma je transparentní, tužší konzistence, a musíme ji přiloženou špachtlí dobře rozetřít po celé ploše, kterou budeme opravovat. Potřebná vrstva je minimálně 1 mm. Pokud použijeme záplatu, musí být plocha naneseného lepidla - tekuté gumy větší, než je velikost záplaty.

Při opravě prasklé podrážky záplatu řádně vtlačíme špachtlí do lepidla a rozetřeme vrstvu gumy na záplatu i okolní plochu. Tento úkon je velmi důležitý pro konečnou kvalitu a pevnost spoje. Stejně bychom postupovali i při opravě gumových člunů, raftů, apod.

BISON LIQUID RUBBER vytvrzuje vzdušnou vlhkostí minimálně 48 hodin. Teplota nesmí být nižší než +5°C. Po této době mohou být opravené předměty opět používány, jako tomu bylo doposud. Tekutá guma odolává i slané vodě. Můžeme si ji přibalit s sebou nejen na dovolenou k přehradě a k moři, ale i do hor a na turistiku. Je to všestranný pomocník pro mnoho spolehlivých oprav. 

Článek v časopise Praktik - Červenec 2013

Tip

TIP:

Tekutou gumu BISON LIQUID RUBBER použijme i v případě, kdy se nám poškodí např. nafukovací předměty (matrace, dětské hračky, vesty, apod.) v místě, kde jsou švy a záplata z lepidla BISON VYNYL PLASTIC by nemusela dobře přilnout. Oprava je jednoduchá, naneseme tekutou gumu pouze přes poškozené místo a necháme ztuhnout.

Související články

AUDIO: Pružnou podlahu můžeme slepit tekutou gumou a další moderní způsoby lepení

AUDIO: Pružnou podlahu můžeme slepit tekutou gumou a další moderní způsoby lepení

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Jak opravit bazén

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Jak opravit bazén

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Záchranný kufřík na dovolenou

VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Záchranný kufřík na dovolenou

Související produkty

VINYL PLASTIC 25 ml se záplatou

Lepidlo na měkčené plasty. Opravná sada se záplatou.

VINYL PLASTIC 25 ml se záplatou
100 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON LIQUID RUBBER 50 ml

Tekutá guma na opravy všeho druhu.

BISON LIQUID RUBBER 50 ml
251 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.