VIDEO: Rady ptáka Loskutáka - Jak na lepení

Rady ptáka loskutáka

Každou chvíli je potřeba něco někam přilepit. Jak vybrat nejvhodnější lepidlo a jaké jsou nároky na konkrétní materiál? To vše se dozvíte v roportáži s odborníkem na lepení Danielem Drobným.

Problematiku lepení v domácích podmínkách můžeme rozdělit do tří stejně důležitých okruhů:

  • než začneme lepit - je nutné zjistit, zda je spoj vůbec určen pro lepení a jestli po slepení bude držet. Vysvětlíme si, jaké materiály se v domácích podmínkách lepit nedají a proč (některé druhy plastů) a ukážeme si, jaké síly působí (lepidla drží v tahu, ale špatně zvládají ohyb a pružení, pak je nutné použít speciální), teplota .
  • výběr správného lepidla - volba vychází ze základního rozdělení materiálu - savost a nesavost materiálu a z toho plynoucí výběr a použití lepidel speciálních, univerzální atd. Vysvětlíme si a názorně ukážeme, co se stane při špatném výběru lepidla a jeho použití na různé druhy materiálů
  • příprava povrchů před lepením - sušení, broušení, odmašťování. Tato fáze je stejně tak důležitá pro úspěšný průběh slepení jako obě předchozí. Mnohdy je dokonce i důležitější, protože při nesplnění této podmínky většinou nepomůže ani správný výběr lepidla. Existuje řada vžitých látek – například technický benzín, které se z neznalosti používají jako odmašťovadla a přitom jsou krajně nevhodné. Ukážeme si, které to jsou, a vysvětlíme princip úspěšného odmaštění
Zdroj: loskutak.nova.cz

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.