Zateplení garážových vrat

Zateplení garážových vrat

Promrzá Vám garáž? Zamrzla Vám voda v garáži? Zmrzly Vám vodou ředitelné barvy? Vaše jablka a brambory jsou přešlé mrazem a nezbývá, než je vyhodit? Nechce se Vám každoročně přemýšlet a všechny věci, které by mohl mráz zničit stěhovat do sklepa nebo jiných teplejších míst domu? Co s tím, když je zima v plném proudu?

Zateplení garážových vrat je velmi jednoduchá záležitost a dá se zvládnout za pár hodin. I v zimě! Nesmí však mrznout! Teploty slabě nad nulou Vám to již umožní. Počkat si na tuto jedinou podmínku není takový problém.

Abyste v garáži nestrávili zbytečně moc času a neprochladli jste, je dobré si připravit vše, co budete potřebovat. Kromě polystyrenu a řezacího nástroje budete potřebovat ještě odmašťovadlo, papírové ručníky nebo čisté hadříky, speciální montážní lepidlo na lepení nesavých materiálů (což polystyren a plechová vrata jsou), vytlačovací pistoli a nakonec multifunkční nástroj k otevírání kartuší, seřezávání špiček a začišťování.

Montážní lepidlo BISON POLY MAX je speciální lepidlo určené pro lepení především nesavých materiálů. Jeho obrovskou výhodou je teplotní rozsah použití. Jelikož se s ním dá pracovat i při nižších teplotách, není problém zateplit garážová vrata i uprostřed zimy, kdy na chvíli poleví mrazivé počasí. Namítnete, že máte vrata dřevěná? Většinou jsou však nějak upravená barvou nebo lakem a jsou také nesavá. Pokud by to bylo skutečně surové dřevo, stejně by použití běžných tekutých hřebíků byl problém. Proč? Tato lepidla jsou na bázi disperzí, které lze používat pouze za teplého počasí - ca +20°C. Voda v disperzi by po nástupu mrazů zmrzla a polystyren by opadal. A co použití rozpouštědlových montážních lepidel? Nelze, leptala by polystyren!

Před vlastním lepením je dobré garážová vrata odmastit vhodným odmašťovadlem. Nepoužívejte benzín nebo laková rozpouštědla. Jsou to mastné látky a mohly by snížit pevnosti spojů. UHU univerzální odmašťovač je přímo určený k těmto účelům.

Připravte si a vhodným nástrojem nařežte polystyrenové desky. Při výběru tloušťky polystyrenu berte v úvahu také další aspekty, jako jsou výstupky, zámky, dorazy apod., které budete muset překonat.

Lepidlo nanášejte na vrata buď ve formě hada (pokud jsou vrata nerovná, pruží, apod.) nebo bodově (pokud jsou vrata rovná a neprohýbají se) a postupně zateplujte na míru nařezanými deskami polystyrenu. Lepidlo má velmi vysokou počáteční adhezi (pevnost), takže desky bez problémů udrží. Umožní Vám pohodlně spasovat jednotlivé desky na místo, bez mezer a nerovností.

Větší účinnosti zateplení a vyšší soudržnosti polystyrenových desek dosáhnete „vyspárováním“ spojů polystyrenu lepidlem POLY MAX. Lepidlo zůstává po vytvrzení přirozeně pružné a velmi dobře absorbuje rozměrovou nestálost jednotlivých materiálů při změnách teplot. Odolává vlhkosti a teplotám od -30°C do +100°C.

Toto velmi jednoduché a levné zateplení garážových vrat zvládnete za pár hodin a ušetříte si spoustu starostí s promrzáním garáže. Tuto metodu můžete s úspěchem použít např. i na zateplení vrat či dveří dílny, kůlny, skladu apod.

Pokud Vám připadá zateplení polystyrénovými deskami neestetické, můžete tyto lehce polepit stejným montážním lepidlem BISON POLY MAX např. tenkými a lehkými komatexovými deskami. Běžně s nimi pracují reklamní studia, která Vám je zároveň polepí barevnou samolepící fólií dle Vašeho přání.

TIP zateplení garáže:

Nástroj BISON MULTI TOOL je velmi praktický pomocník při lepení, opravách a rekonstrukcích. Můžete s ním odstranit starý tmel ze spár. Díky integrovanému řezáku můžete otevřít jak kartuši, tak i seříznout aplikační špičku do potřebného tvaru. Druhý konec nástroje pak slouží k začišťování nově vytvořených spár. Po použití se nástroj omyje vlažnou vodou a je připraven k dalšímu použití.

Související produkty

BISON POLY MAX crystal express 300 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Čiré.

-32%BISON POLY MAX crystal express 300 g
209 Kč306,13 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX express white 425 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Barva bílá.

-26%BISON POLY MAX express white 425 g
179 Kč243,21 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SILICONE MULTI TOOL

Univerzální nůž, škrabka a stěrka v jednom. Pro práci s lepidly a tmely.

BISON SILICONE MULTI TOOL
83 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml

Univerzální čistící a odmašťovací sprej na kovy

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml
167 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.