Doprava od 49 Kč a pro objednávky nad 1 000 Kč doprava zdarma.

Jak slepit plastové brýle zlomené uprostřed?

Dobrý den, prosím Vás pěkně mohl byste mi poradit? Nedávno se mi rozpůlily moje oblíbené brýle, mám je jako takovou památeční věc z cest a navíc nebyly bohužel nejlevnější a nechtějí se mi jen tak hodit do koše. Zlomili se mi nad nosem. Jsou z tvrdého plastu průhledného a černého. Myslíte, že se to dá slepit dvousložkovým epoxidovým lepidlem UHU Plus? Zkoušela jsem to jednou a nechala to zatvrdnout přes noc, ráno jsem si je chtěla nasadit, vypadaly dobře slepené. Myslela jsem, že budou držet, ale jak jsem si je chtěla nasadit na hlavu, tak se samozřejmě trochu tím pohybem roztáhly a v rukou mi zbyly zase jen dvě poloviny. Tak nevím jestli sem tam toho dala málo. Nevím si rady. Také jsem řešila, jak na dvacet minut, kdy lepidlo schne, vydržet tlačit na spoje, aby nevznikala mezírka mezi slepovanými místy. Moc se mi to nevedlo, hranky o sebe klouzaly a dost jsem se musela soustředit aby vše bylo na svém místě. Nevěděl byste o nějaké vychytávce na to, jak to zafixovat aby se s tím nedalo hýbat než se to spojí? Děkuji za odpověď a omlouvám se za délku.

Dobrý den, popisujete problém, který je těžké řešit. Malý spoj a především namáhání spoje v ohybu. UHU Plus je tvrdé a křehké a nesnáší ohyb. Navíc musí zůstat alespoň 0,3 mm spára a lepidlo se nesmí ze spoje všechno vytlačit. Pokud si s tím chcete pohrát, doporučil bych si sestavit fixační prvky, která by brýle podržely a použil bych lepidlo BISON POWER ADHESIVE - BISONITE, které je trochu pružné a hlavně ten plast udrží.

POWER ADHEZIVE 65 mlPOWER ADHEZIVE 65 mlDvousložkové polyuretanové lepidlo pro extrémně pevné spoje. Vynikající na plasty, kovy a další materiály.315 Kčskladem
Navštivte naše specializované stránky

Všechna práva vyhrazena © Lepidla.cz 2024

Nahoru