Doprava od 49 Kč a pro objednávky nad 1 000 Kč doprava zdarma.

Lepidlo na MAXimum

Univerzální lepidlo! Sen nejen každého kutila, ale i hospodyňky či náhodného opraváře. Proč mít v šuplíku pět lepidel, když si mohu koupit jedno univerzální na všechno? A “vydrží” mi řadu let, než ho spotřebuji a “nezatvrdne”? To jsou otázky, na které se pokusíme odpovědět.

Ovšem 100% univerzální lepidlo na vše mít v šuplíku opravdu nelze. Někdy je v něm rozpouštědlo, které poškozuje některé materiály (plasty, polystyren,…), někdy nevyhovuje pevnost nebo tepelná odolnost, … Lepidlo není pružné nebo neodolává vodě. A takto bychom mohli pokračovat ve výčtu podmínek, na které musíme znát odpovědi, dále.

BISON MAX REPAIR je jedno z lepidel, které vyplňuje mezeru na trhu s “uni” lepidly. Přidané vlastnosti, které neměla předchozí lepidla, z něj činí možná jedno z nejvíce univerzálních lepidel. Lepidlo umožňuje korekci spoje po dobu 5 minut. Plné zatížení spoje a využití slepeného materiálu je možné po 24 hodinách. 

Lepidlo je gelové konzistence, nestéká a dobře se nanáší. Stačí jen na jednu stranu. Žádné odvětrávání rozpouštědla, protože lepidlo ho neobsahuje. Nehrozí nebezpečí naleptání materiiálů - např. polystyrenu. Lepidlo doplní i chybějící kousky podrážky nebo vyplní opravovanou mezeru. Po vytvrzení je lepidlo extrémně pružné a pevné.

Je bez rozpouštědel a odolává vysokým teplotám. Od -40°C až do +120°C. V opraveném nádobí lze i nadále připravovat pokrmy a lze jej mýt bez problémů v myčce nádobí.

Spoje nejsou viditelné, protože lepidlo je čiré. Chcete-li opravit spoj “neviditelně”, je to správná volba. Nemusíme se bát použít všude tam, kde lepený spoj přichází do styku s vodou. Lepidlo a tudíž i spoj jsou voděodolné. Velkou výhodou je i vyplnění spár, kde chybí materiál. Ne vždy lepené plochy na sebe přesně dosedají. Což je třeba i případ kameniny a keramiky. 

BISON MAX REPAIR 8 gBISON MAX REPAIR 8 gExtrémně silné, čiré a pružné lepidlo bez rozpouštědel. Pro všechny druhy lepení a oprav. Na bázi polymeru.95 Kčskladem

Hodí se všude tam, kde jsou opravená místa a spoje vystaveny vibracím a otřesům. Opraví i odlepené či protržené těsnění. Lepidlo je po vytvrzení přetíratelné. Pokud tedy chceme mít spoj “neviditelný”, jednoduše jej po vytvrzení přetřeme!

TIP: Lepidlo je hustší konzistence. Pokud ho chceme aplikovat do úzkých spár nebo na malé plošky, je aplikační špička tuby poměrně silná (z důvodu snadnějšího vytlačení lepidla). Doporučujeme lepidlo vytlačit na kousek kartonu a aplikovat např. dřevěným párátkem nebo špejlí. 

Navštivte naše specializované stránky

Všechna práva vyhrazena © Lepidla.cz 2024

Nahoru