Nelíbí se Vám černé skvrny v silikonu v koupelně?

Nelíbí se Vám černé skvrny v silikonu v koupelně?

V koupelně nepůsobí hezky zčernalé silikonové těsnění vany, sprchového koutu, toalety a dalšího sanitárního vybavení. Sanitární silikony, kterými je většina tohoto vybavení utěsněna, jsou vyráběny s protiplísňovými přísadami, které však po čase přestanou fungovat a plísně (černé skvrny) začnou vystupovat na povrch spár. Bělení za pomocí prostředků obsahujících chlór je většinou završeno odstraněním silikonu a novým zatmelením.

Pokud se k tomuto kroku rozhodnete, doporučujeme se již silikonům vyhnout a použít MS polymery bílé barvy. Tyto nové materiály nejsou jenom vynikajícími lepidly, ale jsou to také výborné tmely. Některé z nich zaručují elasticitu po dobu 25 let. Neobsahují žádné protiplísňové přísady, jsou přirozeně odolné plísním a ani po letech se v nich nevyskytují černé skvrny. Práce s nimi je téměř stejná, jako se silikony, ale výsledek je dlouhotrvající.

Oproti silikonům jsou MS polymery ovšem lepidla a tak je nutné se na tmelení dobře připravit. Doporučujeme při práci použít krycí pásku, Čerstvý MS polymer se neodstraňuje tak snadno, jako silikon. Místa, která s ním znečistíme, je nutné omýt speciálním čističem nebo benzínem. Práce vám bude trvat déle, ale výsledek vás překvapí. A to i po letech, kdy spáry ve vašich sanitárních prostorách budou stále vypadat jako nové.

BISON MULTI TOOL je praktický pomocník při lepení, opravách a rekonstrukcích. Můžete s ním odstranit starý tmel ze spár. Díky integrovanému řezáku můžete otevřít jak kartuši, tak i seříznout aplikační špičku do potřebného tvaru. Druhý konec nástroje pak slouží k začišťování nově vytvořených spár.

Pracovní postup výměny těsnění:

  1. Odstraníme starý tmel okolo vany pomocí speciálního nástroje BISON MULTI TOOL. Očistíme zbytky starého tmelu.
  2. Pomocí krycí pásky si vymezíme oblast nanášení nového tmelu.
  3. Nástrojem MULTI TOOL otevřeme kartuši a seřízneme aplikační špičku
    na požadovaný průměr. Tmel naneseme do spáry.
  4. Navlhčíme si nástroj BISON MULTI TOOL nebo jinou vhodnou stěrku.
  5. upravíme spáru do požadoveného tvaru. Pozor, upravujeme lepidlo! zbytky ihned otřít a vyčistit hadříkem namočeným v ředidle nebo benzínu!
  6. Sundáme krycí pásku před tím, než začne tmel schnout - tzv. vytvářet slupku. Odstarnění tmelu se slupkou vytvoří nevzhledné trhliny a nebudeme spokojeni!
  7. Provedemo konečné začištění ještě za mokra. A necháme 24 hodin vytvrdnout.
  8. Hotovo! Jak snadné.

Související produkty

BISON POLY MAX crystal express 300 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Čiré.

-32%BISON POLY MAX crystal express 300 g
209 Kč306,13 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX express white 425 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Barva bílá.

-26%BISON POLY MAX express white 425 g
179 Kč243,21 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SILICONE MULTI TOOL

Univerzální nůž, škrabka a stěrka v jednom. Pro práci s lepidly a tmely.

BISON SILICONE MULTI TOOL
83 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX original white 465 g

Univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Vhodné pro profesionály. Barva bílá.

BISON POLY MAX original white 465 g
119 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON POLY MAX crystal express 115 g

Rychleschnoucí univerzální montážní lepidlo a tmel v jednom. Čiré.

BISON POLY MAX crystal express 115 g
129 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.