Opravy a lepení porcelánu a keramiky

Opravy a lepení porcelánu a keramiky

Rozbili jste o svátcích oblíbený talíř nebo mísu? Uštípl se kousek památeční vázičky? Tyto a další "vzácné kousky" nemusí skončit v popelnici ...

LEPIDLO NA PORCELÁN“ je speciální bílé lepidlo pro opravy porcelánu, keramiky, kameniny a mramoru. Odolává horké vodě i čisticím prostředkům a teplotám od -30°C do +80°C. Takto opravné předměty se dají i nadále běžně používat, mýt v horké vodě nebo myčce nádobí. Musíte pouze dodržet speciální, ne tak zcela běžný postup lepení. 

Pokud je lepený předmět rozbitý na dvě poloviny, bude to snazší, než když máte střepů více a budete muset opravovat postupným lepením. Důležité je nanést lepidlo na všechny lepené plochy. Pozor lepidlo obsahuje bílý plnič, který lze odstranit pouze čističem, ne vodou. Proto pracujte opatrně a s podložkou, abyste si nezašpinili stůl, nebo kuchyňskou linku. Pracujte při pokojové teplotě.

Pracovní postup

  1. Naneste lepidlo na všechny lepené plochy. 
  2. Nechte jej asi 30 - 40 minut zaschnout.
  3. Dalším krokem bude nanesení lepidla již pouze na jednu lepenou stranu.
  4. Nyní nastává fáze spojování jednotlivých součástí (střepů, úlomků, …) co nejpřesněji. Důležité je dodržet původní tvar a přesné spasování. Takto postupujte se všemi částmi, až je lepený předmět celý pohromadě.
  5. Na místech, kde jste nanesli větší množství lepidla, dojde k jeho vytlačení ze spoje. Nelekejte se toho a především přebytečné lepidlo nezačněte odstraňovat. „Rozmazali“ byste si lepidlo po lepeném předmětu a znehodnotili jej.
  6. Nechejte několik hodin zaschnout a na závěr pomocí ostrého řezáku přebytečné lepidlo gumové konzistence opatrně odřízněte. Lepidlo má výbornou vlastnost, že na místech, kde došlo při zlomu k drobnému odštípnutí jemných kousků materiálu, tyto zaplní a lepený spoj je celistvý.

Předměty, jako například podkládací keramická kachle, které nejsou nijak extrémně namáhány a lepené části na sebe přesně dosedají, můžeme slepit speciálním sekundovým lepidlem na porcelán a keramiku. Oprava je rychlá a opravený předmět Vám bude sloužit dále, jako v minulosti.

Článek v časopise Praktik - Leden 2014

Související články

AUDIO: Opravujeme keramiku a porcelán

AUDIO: Opravujeme keramiku a porcelán

Související produkty

ALTECO Epoxy Clear 5 min 20 g

Dvousložkové čiré epoxidové lepidlo se zpracovatelností 5 minut

ALTECO Epoxy Clear 5 min 20 g
135 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml

Průzračně čiré epoxidové lepidlo se zpracovatelností 5 minut.

BISON EPOXY 5 MIN 24 ml
172 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU PLUS 5 min schnellfest EPOXY 24 ml/27 g

Dvousložkové epoxidové lepidlo se zpracovatelností 5 minut

UHU PLUS 5 min schnellfest EPOXY 24 ml/27 g
211 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU SEKUNDENKLEBER Porzellan keramik 3 g

Speciální, velmi silné a účinné kyanoakrylátové lepidlo pro lepení porcelánu, keramiky, kamene, hliněných nádob aj.

UHU SEKUNDENKLEBER Porzellan keramik 3 g
66 Kč
*Včetně DPH 21%

ALTECO Epoxy Clear 60 min 40 g

Dvousložkové čiré epoxidové lepidlo se zpracovatelností 60 minut

-37%ALTECO Epoxy Clear 60 min 40 g
66 Kč104,06 Kč
*Včetně DPH 21%

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml

Univerzální čistící a odmašťovací sprej na kovy

BISON SPRAY CLEANER AEROSOL 400 ml
167 Kč
*Včetně DPH 21%

UHU Porcelain 13 ml

Bílé tekuté lepidlo na opravy porcelánu, keramiky, kameniny a dalších materíálů

UHU Porcelain 13 ml
100 Kč
*Včetně DPH 21%

Sdílet


Navštivte i naše další stránky

Bison

www.bison-lepidla.cz

Lepidla a tmely BISON nabízí ucelený sortiment vysoce kvalitních produktů, jak běžným spotřebitelům, tak řemeslníkům a profesionálům.

UHU

www.uhu.cz

Lepidla UHU se na českém trhu zaměřují na oblast lepení v kanceláři, ve škole a v domácnosti. Dále UHU nabízí specializovaná lepidla pro profesionální použití. Značka UHU je po více jak 70 let leaderem na evropském trhu, v Německu se stala synonymem pro lepidlo.

Alteco

www.alteco.cz

Vteřinová lepidla (Super Glue) a epoxidová lepidla japonské značky ALTECO jsou známa na celém světě. Velmi populární jsou též barevné popisovače ALTECO Paint Marker.

Samson

www.samson-lepidla.cz

SAMSON - vlastní značka společnosti Z - TRADE. Produkty distribuované pod touto značkou vynikají svou kvalitou a cenovou dostupností. Některé produkty nemají v této cenové kategorii a kvalitě konkurenci.

AirMax

www.pohlcovacevlhkosti.cz

Pohlcovače vlhkosti Air Max® zabraňují vzniku plísní, kondenzaci vlhkosti a odstraňují zatuchlý zápach. Jedná se o tichý a čistý systém regulace vlhkosti bez použití elektrické energie.